Kto może jechać na zagraniczne kursy językowe?

Kursy językowe za granicą nieraz kojarzą się z młodzieżą albo tak zwanymi młodymi dorosłymi. To jednak mylące, ponieważ na zagraniczny kurs może się wybrać także osoba starsza, na przykład w wieku pięćdziesięciu pięciu lat. Nigdy nie jest za późno na podszkolenie swoich umiejętności językowych.

Wyjazdy językowe dla dzieci i młodzieży

Dla dzieci i młodzieży organizowane są obozy językowe, w trakcie których uczestnicy nie tylko się uczą, ale też mają zorganizowaną moc atrakcji. Podczas wspólnych zabaw i wycieczek integrują się z rówieśnikami z wielu krajów, w praktyce zdobywając nowe umiejętności. Wyjazdy językowe dla dzieci często wzbogacane są o zajęcia sportowe, taneczne, fotograficzne czy naukę nurkowania. Rodzice mogą wybrać dla swoich pociech takie lekcje dodatkowe, jakie dzieci interesują albo mogą zaciekawić.

Kursy językowe za granicą dla osób dojrzałych

Inaczej wyglądają kursy, które organizowane są dla osób w sile wieku. Najczęściej szoła językowa dba o to, aby tworzyć grupy w miarę rówieśnicze. Dzięki temu każdy czuje się na kursie swobodnie, a i tematów do rozmów po zajęciach nie brakuje. Taka atmosfera sprzyja poznawaniu nowych ludzi, czerpaniu radości z pobytu i nauki języka w naturalnych sytuacjach życiowych. Oczywiście, osoby dojrzałe mają również zapewnione dodatkowe atrakcje dla chętnych i wygodne noclegi, w zależności od preferencji.

Zagraniczne szkolenia językowe dla rodzin

Niektóre szkoły językowe za granicą oferują także szkolenia dla całych rodzin. W ramach takich wyjazdów każdy członek familii uczestniczy w swoich zajęciach językowych. Rodzice mogą wybrać kursy biznesowe, ogólne, intensywne. Mają możliwość nauki w małych grupach lub indywidualnie. Starsze dzieci przypisywane są do grup w zależności od ich poziomu wiedzy, natomiast przedszkolaki uczestniczą z rówieśnikami w zabawach językowych. Szkoły często oferują też dodatkowe zajęcia sportowe czy integracyjne. W wolnym czasie rodziny mogą wybierać się na wycieczki i zwiedzanie.

Wyjazdy językowe dla osób powyżej 21 lat

Najczęściej wyjazdy na kursy językowe dla dorosłych kierowane są do osób powyżej dwudziestego pierwszego roku życia. W Anglii na przykład jest to bowiem wiek, z którego ukończeniem osiąga się pełnoletniość. Kursy dla młodych osób to najczęściej bardzo szeroka oferta szkoleń. Można skorzystać zarówno z krótkich szkoleń dwutygodniowych, jak i dłuższych: semestralnych czy nawet rocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *