Kursy zagraniczne – na jak długo jechać?

Rozważając wyjazd na zagraniczny kurs językowy, dobrze jest wcześniej przemyśleć czas, na jaki chcesz jechać. W zależności od długości pobytu w danym miejscu możesz bowiem spodziewać się różnych efektów nauki.

Dwutygodniowy kurs, by powtórzyć wiedzę

Dwutygodniowe kursy to świetny pomysł, aby wzbogacić swoją wiedzę albo powtórzyć już posiadane umiejętności. Można w tym czasie podszkolić się z dziedziny, w której jest się nieco słabszym, ma się jakieś braki w wiedzy. Poza tym kurs zagraniczny będzie świetną okazją do podszlifowania umiejętności komunikowania się w obcym języku. Jeśli masz barierę językową, to nawet dwutygodniowy kurs pomoże w jej przezwyciężeniu. Musisz tylko chcieć! Poza wspomniamymi powtórkami, oczywiście, odbywają się też kursy dutygodniowe, podczas których ludzie zdobywają wiedzę od zera. Taka nauka to zawsze dobry pomysł, lecz trzeba liczyć się z tym, że dwa tygodnie to dość mało czasu na solidne opanowanie wszystkich zagadnień. Jeśli jednak nie masz możliwości wyjechać na dłużej, również i taki kurs zagraniczny będzie dobrym rozwiązaniem.

Semestralny kurs językowy – nauka na wysokim poziomie

Podczas całego semestru nauki w szkole językowej kursant jest w stanie przyswoić znacznie więcej informacji niż podczas dwóch tygodni, nawet bardzo intensywnej nauki. Po prostu to wynika ze sposobu zapamiętywania. Nasz umysł znacznie lepiej kojarzy te fakty, które są powtarzane i utrwalane. Dlatego właśnie okres trzech miesięcy umożliwi zapamiętanie większej porcji materiału. Poza tym, przebywając przez ten czas w obcym kraju, uczestnik wyjazdu językowego zdoła się całkiem oswoić z obcą mową. Zacznie nawet myśleć w języku, którego się uczy, a dzięki temu będzie mógł się komunikować znacznie płynniej.

Roczna nauka za granicą, czyli poczuj się jak miejscowy

Jeśli wybierzesz roczny system nauki, to poznasz zwyczaje miejscowych, przyzwyczaisz się do otoczenia i sam zaczniesz czuć się w kraju nauki jak u siebie. Roczny wyjazd to często spora inwestycja, ale dla kogoś, kto chce grutownie nauczyć się języka, rok będzie w sam raz. Pozwoli też dobrze poznać codzienność w danym kraju.

Który kurs wybrać?

Musisz sam zdecydować, jakie zagraniczne szkolenie językowe jest Ci potrzebne. Na początku można wybrać się na dwutygodniowy kurs, aby zobaczyć, jak taki wyjazd wygląda, a później decydować się na dłuższy pobyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *