Kursy hiszpańskiego w Barcelonie – przyjemne z pożytecznym

Barcelona jest pełna zabytków i ciekawych miejsc do odwiedzenia. Znajduje się tu między innymi dziewięć obiektów, które zostały wpisane na listę UNESCO. Warto też odwiedzać tutejsze teatry, muzea, galerie sztuki czy inne kulturalne placówki. A co można robić poza zwiedzaniem?

Łatwość komunikowania się z dużą częścią świata

Zamiast jechać do Barcelony na zwykły odpoczynek warto połączyć przyjemne z pożytecznym i nauczyć się języka, którego na co dzień używa ponad cztersysta milionów ludzi na całym świecie. Władanie nim umożliwia bowiem łatwiejsze porozumiewanie się z ludźmi z wielu krajów. Można wykorzystać tę zdolność do celów prywatnych, jak i biznesowych.

Kurs hiszpańskiego w niezwykłym otoczeniu

Nauka będzie Ci szła znacznie lepiej, jeśli w perspektywie będziesz miał późniejsze zwiedzanie zabytków i pobyt w tutejszych kawiarenkach. Poza tym łatwiej jest podjąć się językowego wyzwania, kiedy widać cel nauki, a Ty od razu będziesz mógł wykorzystać zdobyte umiejętności podczas konwersacji z miejscowymi. W Polsce nie miałbyś takich okazji do trenowania.Poza tym w Barcelonie możesz spokojnie trenować mowę, ponieważ ludzie Cię tu nie znają. Nie musisz się więc obawiać towarzyskiej porażki.

Co warto zobaczyć w Barcelonie?

Kiedy zdecydujesz się na wyjazd językowy, wcale nie będziesz musiał rezygnować ze zwiedzania. Po nauce zostanie Ci jeszcze sporo czasu na codzienne poznawanie miasta. Możesz wybrać się na jedną z organizowanych tutaj imprez. Odwiedź koniecznie Park Güell i budowle zaprojektowane przez Gaudiego. Stanowią one część barcelońskich zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Poza dziełami Antioniego Gaudi znalazły się tam Sagrada Família, prehistoryczne rysunki w pięciu miejscach prowincji Barcelony, Pałac Muzyki Katalońskiej i Szpital Świętego Pawła. Być może będziesz chciał zobaczyć je wszystkie.

Kulturalne rozrywki po godzinach nauki

W ramach odpoczynku od nauki możesz zaserwować sobie też wizytę w operze, filharmonii albo teatrze. Mimowolnie będziesz „chłonął” język, a jednocześnie odpoczywał od lekcji w szkole językowej. Tego typu atrakcje są dobrym sposobem na przyspieszenie zdobywania wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *