Cambridge – uczysz się języka angielskiego i zwiedzasz!

Cambridge to piękne, stare miasto w Anglii, położone na północny wschód od Londynu. Warto je odwiedzić i poznać wyjątkową architekturę miejsca oraz zobaczyć jeden z najstarszych uniwersytetów w kraju. Ciekawą opcją jest odwiedzenie Cambridge przy okazji uczestnictwa w kursie językowym. Można osiągnąć dwie korzyści za jednym zamachem.

Osłuchiwanie się z językiem w Cambridge

Zagraniczne kursy językowe to możliwość zdobycia lub poprawienia umiejętności językowych. Dzięki wyjazdowi mamy większe szanse na opanowanie w szybkim tempie zaplanowanego materiału. Inaczej bowiem uczy się człowiek w rodzimym kraju, w którym nie używa się angielskiego jako języka urzędowego, a inaczej za granicą, np. w Cambridge, gdzie każdy mówi po angielsku. Osłuchiwanie się z językiem w ten sposób jest bardzo ważne i znacznie poprawia skuteczność nauki.

Kursy językowe okazją do zwiedzania

Nie ma nic lepszego niż połączenie przyjemności, jaką w tym wypadku jest zwiedzanie nowego miejsca, z rzeczą pożyteczną, czyli nauką przydatnego w życiu języka obcego. Musisz wiedzieć, że kursy zagraniczne zajmą Ci od godziny do kilku godzin dziennie, w zależności od wybranego szkolenia i jego intensywności. Pozostały czas możesz spożytkować na co tylko zechcesz. Kursy językowe to więc świetna okazja, aby poznać trochę świata.

Efektywna nauka z dala od mowy ojczystej

Poza nauką w sali, w angielskiej szkole językowej, będziesz chłonąć wiedzę podczas swoich wycieczek po Cambridge. Niektórzy doradzają, aby wybierać się na takie kursy językowe samemu, aby uniknąć w czasie pobytu rozmów po polsku. Dzięki temu po prostu znacznie szybciej chłonie się nowy język. Nawet zaczyna się myśleć po angielsku.

Cambridge – lokalne zabytki

Jak warto spożytkować swój wolny czas w Cambridge? Na pewno nie powinno zabraknąć go na odwiedzenie głównych atrakcji turystycznych, czyli historycznej ulicy King’s Parade, mostów nad rzeką Cam, kościoła na terenie uniwersytetu Great St Mary’s Church, a także Market Place. Warto też udać się na dłuższy spacer brzegiem rzeki, by podziwiać między innymi piękne tyły kolegiów. Zobacz więcej na http://www.jpedukacja.pl/kursy_jezyk/cambridge/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *